TJ Sokol Rohovládová Bělá – SK SOKOL Prosetín 1:2 (1:2)

Branky: Starý Martin – Kulháň Tomáš, Šafránek Filip
Rozhodčí: Valenta Jan, Kotyza Václav, Bednář Jaroslav
ŽK: Chovanec Libor – Remeš Martin
Sestava SK Sokol Prosetín: Hlouš, Haman, Tichý, J. Ročňák, Černý, F. Šafránek, A. Šafránek, Vodvárka, Kulháň, Remeš, Čáp (Filipi, M. Ročňák).
Domácí zaspali úvod. Naši se hned po prvním útoku dostali k rohu, a když zůstal nepokrytý Tomáš Kulháň, mohl v klidu skórovat s pomocí domácího hráče. Odpověď však byla bleskurychlá. Starý si středem hřiště postavil slalomovou dráhu a ve finále obstřelil gólmana. My jsme ale měli více ze hry a ve 25. minutě se odhodlal ke střele zpoza šestnáctky Filip Šafránek. A parádním angličanem znovu strhl vedení na stranu Prosetína. Po změně stran měl na kopačce vyrovnání Semínko, ovšem sám před brankářem v šanci zkolaboval. Bělá si už žádnou příležitost nevytvořila, kdežto my jsme mohli svůj náskok navýšit. Žádná možnost se však už neujala.

Martin Havel, sekretář SK SOKOL Prosetín: „Lepší začátek než v Rohovládové Bělé, respektive v Pardubicích, jsme si nemohli přát. Již ve třetí minutě jsme vedli a vzápětí mohl Remeš přidat další gól a bylo by rozhodnuto. Bohužel se tak nestalo a hned jsme pykali, když našich pět hráčů nebylo schopno zastavit střelce vyrovnávací branky, který přes ně prošel ze své poloviny hřiště. Ale nakonec se nám podařilo vyhrát a zase se nám lépe dýchá. Zásluhu na tom má i nová posila v brance Radek Hlouš. I pár místních fanoušku se podivovalo, že na to, jaký hrajeme dobrý fotbal, máme tak málo bodů."

Jaroslav Novák, trenér Rohovládové Bělé: „Bohužel jsme nezopakovali výkon z minulého utkání. Soupeř na nás vletěl jako uragán. V první minutě jsme si dali vlastní gól z rohu. V šesté jsme stačili srovnat, ale v pětadvacáté jsme nechali hosty vystřelit z dálky a ty neomylně trestali naši lehkovážnost v prvém poločase. Po přestávce se hrálo sice podle našich not, byli jsme v něm lepší, jenže jsme dlouhodobě neproduktivní. A tak jsme poprvé doma prohráli."